Myslím si, že krajín ktoré by mali takéto rozhodnutie urobiť je viac, ale Slovensko určite.

Dňa 17. mája 2019 začal Oblastný súd v Kyjeve konanie proti Porošenkovi. Zrejme nie je žiadna náhoda, že práve teraz sa po dvoch rokoch vrátil domov na Ukrajinu oligriarcha a „nový prezident Ukrajiny“ Igor Kolomjskij. Riadi totiž ústavne zvoleného Vovu Zelenskjeho.  Dejú sa veci a slovenský mienkotvorcovia opäť mlčia. A mlčí aj Kiska, veľký priateľ Porošenka. Prečo ho neháji a neobjíma aj dnes? Veď sú obaja kriminálnici a nemajú si čo vyčítať …

Mlčí Benčík, Smatana, Soltész, Beblavý. Mlčia všetci. Oni radšej idú protestovať proti „fašizmu“, ktorý fiktívne vyrobili a Le Pen – „aké pochopiteľné“. Le Pen nie je fašistka. No Porošenko, rozhodne áno.

Porošenko a ďalších, zatiaľ 177 ľudí – deputátov, štátnych úradníkov, sudcov, prokurátorov, ďalej vedenie tajnej služby a pod. nesmie opustiť krajinu. Osobne si myslím, že sa poučili pri Jaceňukovi, ktorý sa dnes vyhrieva v USA, aj s ukradnutými miliardami.

Hlavu v smútku majú zrejme aj Miklošovi priatelia a hlavní organizátori krvavého štátneho prevratu Majdan ako Парубий a Гройсман.

Informácie o zákaze opustiť krajinu týmto osobám, už obdržali policajné orgány, hraničná polícia, SBU a iné.

Generálna prokuratúra Ukrajiny okrem iných vecí, začala aj vyšetrovanie Waltzmanovho  možného nátlaku a ovplyvňovania  sudcov v prípade PrivatBank, ktorú Waltzman mafiánskym spôsobom ukradol Kolomjskemu. Či Waltzmanovi aj pri mafiánskej lúpeži radil Mikloš, zrejme vyšetria ukrajinské súdy.

Aké na Slovensku, k tejto závažnej téme zaujme stanovisko polepšený hriešnik z Popradu Andrej, pani Zuzka z Pezinka, ekonomický expert Mikloš, privatizér Dzurinda, mediálne špičky Holcová, Hríb, Soltész, Nôta, Benčík a Smatana uvidíme. No myslím si, že ako vždy budú ticho, ako myšičky, keď sa jedná o ľudí, im blízkych. Robia bordel iba vtedy, keď treba „sundať“ niekoho z opačnej strany barikády. Ako napr. teraz Stracheho.

Áno priatelia, je to spoločenská vojna a ľudia, ktorých spomínam, sú iba pešiaci iných mocností. A to aj vtedy, keď píšem o dosluhujúcich prezidentoch Ukrajiny, či Slovenska.

Ján Donecký – Donbas